Sms Onay Sistemi - Numarasmsonay.com

Sms Onay Sistemi - Numarasmsonay.com

Sms Onay Sistemi 

Sms onay sistemi kişisel bilgilerimizin güvenliği için ortaya çıkmış bir sistemdir. Tamamen kişisel bilgiler üzerine kurulmuştur. Sms onay sistemi insanların kişisel birilerini güvence altına alır. Hesaplarını koruyabilmek amacı ile kullanmış oldukları bir sistemi oluşturur. Bu sistemde kullanılan numaralar tek kullanımlık olup bir numaraya ikinci bir sms alınamaz. Sms onay sistemi kullanan kişilerin amacı İnternet ortamında güvenimi dik seri siteleri sms onayı ile üye olup kendi güvenliklerini sağlar. SMS onay sistemi Dünya üzerinde bilinen bir uygulamadır. Bununla beraber kullanıcıların kendilerini koruyabildikleri en iyi sistemlerden biri olduğu gerçeğini unutmamak gerekir. Sms onay sistemi son derece ekonomik ve tamamen güvenli bir şekilde sağlanır. SMS onay doğrulaması ile İnternet ortamında güvenilmeyen sitelere SMS olay yöntemi ile üye olunarak kişisel bilgilerin korunması gayet mümkündür. 

WhatsApp Kullanırken Neden Sms Onayı Yapılır? 

Günümüz dünyasında iletişimin kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleşmesinde önemli bir rolü olan WhatsApp akıllı telefonların kullanımına sunulmuş olan bir arama ve mesajlaşma uygulamasıdır. Günümüzde birçok kişi WhatsApp uygulaması kullanarak seyahatlerinde ya da uzak bir yerde bulunurken internet paketi ile aile arkadaş gibi sevdikleri ile rahat bir şekilde mesajlaşabilir. Bununla birlikte sadece mesajlaşma değil aynı zamanda video fotoğraf ses kaydı gönderme ve durum paylaşma gibi birçok işlev de WhatsApp uygulamasının içerisinde mevcuttur. Bu bakımdan insanlara son derece kolaylık sağlayan WhatsApp sms onay sistemi ile de kullanıcıların güvenliğini en üst seviyelere taşır. SMS onay işlemin, telefon sahipleri kendilerine ait olan telefon numaralarının tamamını kapsar.

Whatsapp Sms Onayı Nasıl Yapılır? 

WhatsApp kullanıcıları telefon numaralarını girmelerinin ardından bulunmuş oldukları ülkeyi seçer. Sonrasında ise başına sıfır eklenmeden telefon numarası girilir. Koda ulaşmak için ileri butonuna tıklanır. Ardından sms ile gönderilen 6 haneli olan kod kullanıcının telefonuna gelir. Sms ile 6 haneli kod alınamaması halinde işlemin tekrarlanması gereklidir. Farklı kodlar ile giriş yapmaya çalışmak sistemin kilitlenmesine sebep olur. Doğrulama kodu gelene kadar sürenin bitmesi durumunda alternatif olarak telefon araması talep etme seçeneği de vardır. Beni ara yazan kısma tıklanması durumunda arama talebi gerçekleştirilir. Arama cevaplandığında otomatik bir ses kaydı kullanıcılara 6 haneli bir kod iletir. WhatsApp uygulamasını doğrulamak için bu kodun girilmesi sağlanır ve devamında işlem tamamlanmış olur. 

Neden Numara Sms Onayı Yapılır? 

İnternet üzerindeki birtakım işlemlerin doğru ve güvenli bir şekilde gerçekleşmesi için sms onay sistemi ile kullanıcıların onay vermesi gereklidir. Aynı zamanda gizliliğin korunması amacı ile de bu durum oldukça önem taşır. Doğrulama işlemi yapılan telefon üzerinden sms ve arama alınması çok önemlidir. Uygulamalar, arama engelleme ayarlarının tümü ve görev sonlandırıcıları gibi durumların devre dışı olması gereklidir. Wifi veya mobil veri üzerinden faaliyet gösteren bir internet bağlantısı olmalıdır. Dolaşımda veya zayıf bir internet bağlantısı olan alanlarda doğrulama sürecinde aksamalar meydana gelebilir. Sms ile onaylanma süreci ve mobil onay işlemleri, kullanıcıların sosyal ağ uygulamalarını güvenli bir şekilde kullanmaları için numaralarını doğrulamak adına uygulanan bir yöntemdir.

Sms Onayı İçin Ne Zaman Mesaj Gelir? 

SMS onay hizmeti genel olarak mobil onay hizmeti olarak da adlandırılır. Kişisel numaralar ifşa edilmeden ve başka bir kullanıcı tarafından kullanılmadan belirli SMS onay sistemi veren sitelere üyelik yapılması halinde hızlı bir şekilde işlemler tamamlanır. SMS onay hizmeti ile sosyal medya uygulamalarının tümünde hesaplar için özel numaraların kullanılması zorunluluğu ortadan kalkmıştır. SMS onayı için beklenen mesaj süresi vardır. Bu genel olarak 1 dakika içerisinde kullanıcılara ulaştırılır. Bu durum sistemsel veya kişilerin kullanmış oldukları cihazlara bağlı olarak farklılık gösterir.  İnternet üzerinde herhangi bir platforma üye olmak istendiğinde genel olarak hesapların başka kişilerce ele geçirilmesini önlemek amacı ile sms onay sistemi geliştirilmiştir. 

Sms Onayı İçin Mesaj Gelmezse Ne Olur? 

SMS onay sistemi mesajı ile yapılan işler daha güvenilir bir hal alır. Bazı durumlarda kullanıcılar doğrulama işlemi sırasında problem yaşadıklarında SMS kodunu kendilerine ulaşmadığını belirtir. Bu durumda izlenmesi gereken birkaç adım vardır. Girilen telefon numarasının geçerli olup olmadığının kontrolü yapılmalıdır ve bu telefon numarası sabit bir hatta ait olmamalıdır. Kullanılan hattın açık olması ve SMS alabilecek kapasitede olması gereklidir. Telefon şebeke dışında bir dolaşımda bulunmadığı konusunda emin olunmalıdır. Dolaşımdaki telefonlarda mesaj iletimi sırasında problemler ile karşılaşılabilir. 

Sms Onayı Mesajına Ulaşabilmek İçin Ne Yapılması Gereklidir? 

Aynı operatöre sahip olan farklı telefonlar ile deneme yapılmalıdır. Bu işlem yapıldığında telefonların mesajın iletilmesi gerekir. Mesajlar problemsiz bir şekilde iletiliyorsa yaşanan bu sorun muhtemelen cihaz ile alakalıdır. Cihazda bu tarz bir problem ile karşılaşılması durumunda cihazı yeniden başlatmak problemin düzeltilmesinde etkili olabilir. Tüm bunlara rağmen herhangi bir düzelme yoksa mobil operatöre başvurmak en doğru yöntem olacaktır. Farklı bir mobil operatöre SMS göndermek de problemin kaynağının anlaşılması için önem taşır. Tüm bu alternatiflere rağmen yine de kodu gelmiyorsa hesabı doğrulamak için farklı bir mobil operatör denenebilir. 

Sms Onay İşlemi Kalıcı Mı? 

SMS onay sistemi, kullanılan uygulamanın yönlendirmesi ile yapılarak tek seferlik bile olsa hesabın SMS onay sistemi ile onaylanması gerçek bir kullanıcının o hesabı yönetmesi anlamına gelir. Bu durumda genel olarak tek seferlik ve kalıcı bir işlem olduğunu söylemek mümkündür. Fakat uygulamalar birbirlerinden farklı işlevlere sahip olduğundan dolayı bazılarında belli aralıklarla şifrenin yanlış girilmesi hesapta anormal durumlar ile karşılaşılması gibi durumlarda tekrar SMS onayı istenebilir. SMS onay sistemi kişilerin hesap güvenliğini korumak amacı ile yapılmış olsa da kişisel veriler diğer şirketleri reklam tanıtımı karşılığında satılma riskini de içerir. Kişisel bilgiler başka sitelerde kayıtlı olabilir. Bunu istemeyen kullanıcılar numara satın alarak hesap doğrulama yoluna gidebilir.

Sms Onayı Yasal mı? 

Bir mobil uygulama ya da bir platform tarafından uygulanan SMS onay sistemi, yasal olarak yapılan bir süreci kapsar. İnternet üzerinde yer alan platformların ya da uygulamaların önemli bir bölümü kullanıcı datalarını farklı şirketler ile paylaşma eğilimi gösterirler. Bundan dolayı bu durum karşısında kullanıcılar numara satın alarak SMS doğrulama işlemi gerçekleştirir. Her bakımdan yasal olan bu işlem, kişiler arasındaki etkileşimi artırmak, projenin gerçek kullanıcılar tarafından kullanılmasını sağlamak ve sosyal girişimci platformların amacıdır. Bu hedefi sağlamak amacı ile hesapların gerçek kişiler tarafından yönetildiğini den emin olunmak istenir. 

Numara Onayı İçin Komisyon Ödeniyor Mu? 

Numara onayı için belli bir ücret ödenmesi gerekli olduğunu biliyorsunuz. Özellikle son zamanlarda ortaya çıkan kişisel verilerin gizliliği ile alakalı olumsuz durumlar, kullanıcıların kişisel bilgilerini tuşlarken şüpheye düşmelerine sebep olduğunu görüyoruz. Bu şüphe sonucunda kullanıcılar kişisel bilgilerini paylaşmaktan kaçınıyorlar. Birçok uygulama kullanıcıların kişisel bilgilerinin girilmesi ve bunun neticesinde de onaylanması konusunda zorunluluk sunsa da, onay sistemini sorunsuz bir şekilde atlatmanın farklı bir yöntemi de mevcuttur. 


11/11/2021 13:55:35